Úvod | Blog | Mirabilandia park

Mirabilandia park

Mirabilandia  je největším zábavním parkem v Evropě, otevřen byl v roce 1992 a v roce 2017 oslavil 25 let od založení. Leží jen 16 km od města Ravenna a přímořského letoviska Lido Adriano v kraji Emilia Romagna. Je určen pro všechny věkové kategorie. 
                                      
                                                                                    Ubytování a dopravu si můžete objednat u  CK:   www.martinitour.cz

Celkem 48 atrakcí je rozděleno do několika částí a to: atrakce pro nejmenší, atrakce pro rodiny a adrenalinové atrakce. Mimo tyto atrakce jsou zde různá show, bohatý animační program a noční laserová show s velkým ohňostrojem. Mezi nejlepší show vystoupení patří Grosso Guaio a Stunt City (policejní škola a kaskadéři) a  Ľ lsola del Tesoro (ostrov pokladů). Každý si zde najde to, co zajímá právě jeho.

Největšími lákadly parku jsou právě adrenalinové atrakce. Ty jsou v parku hned tři. Absolutní jedničkou parku je invertní loopingová dráha Katun. Je 50 m vysoká a má 6 loopingů s přetížením až 4 G. Dále dvě 60 metrů vysoké věže: Discovery (volný pád) a vystřelovací věž Kolumbia.

Dominantou parku je obrovské 90 metrové ruské kolo Eurowheel, ze kterého je krásný výhled na celý bohatě zalesněný park s jezírky. Dále se můžete kolem parku svézt vláčkem Mirabilandia Express.

V parku samozřejmě nechybí ani oblíbené vodní atrakce, které jsou naprosto skvělé.  V horkých dnech vás osvěží vodní atrakce jako – raftingy, vodní dráhy s loďkami, nafukovacími čluny, tobogány a vodopády. Pokud se někdo rád bojí, může si zajít do „ Domu hrůzy „ (strašidelná cesta městem duchů), kde je však vstupné 5 €.

Kromě parku můžete navštívit i aquapark Mirabilandia beach. Úžasný aquapark se spoustou skluzavek a tobogánů a bílým plážovým pískem dovezeným z Karibiku. Zde se však platí samostatné vstupné.

Jinak všechny atrakce jsou již ve vstupném – skupinový lístek stojí 25 € a zahrnuje druhý den vstup  zdarma ( plná cena vstupného je 35 € ). Každoročně se v tomto parku konají také známé slavnosti jako Pasqua, Oktoberfest, Halloween, Hristmas time a další. V celém bezbariérovém areálu parku je Wi-fi zdarma, bankomat, restaurace a občerstvení (i pro bezlepkovou dietu), obchůdky se suvenýry, kavárny aj.

Váš čtyřnohý přítel je v parku vítán jen ve venkovních prostorách. Nemá však přístup k atrakcím a prostorům pro vnitřní zábavu. Psi musí byt vždy drženi na vodítku. Váš pejsek musí mít náhubek a pokud ho sebou nemáte, můžete si ho bezplatně zapůjčit  v informační kanceláři.

Otevřeno je od dubna do poloviny září, od 10 hod do 18 hod, v hlavní sezóně až do 23 hod.,  aquapark Mirabilandia Beach je otevřen od poloviny června do začátku září denně v době 11 – 18 hod. O víkendu jsou sice dlouhé fronty, ale stačí si dokoupit „ Flash Pass „  a nemusíte  ani čekat v řadě.      Více na    www.mirabilandia.it