Úvod | Blog | Investice do vašeho zdraví

Investice do vašeho zdraví

,,Kam nechodí slunce, tam chodí lékař“

,,Přibližně 80 % doporučené denní dávky získáme ze slunečního záření“

Je dokázáno, že pobyt u moře našemu zdraví velmi prospívá. Kombinace mořské vody, vlhkého vzduchu a slunce totiž posiluje imunitu až na několik měsíců dopředu. Také chrání naše kosti, srdce, psychiku, cévy a příznivě působí na celou řadu dalších zdravotních problémů a hlavně civilizačních nemocí. Může zato hlavně vitamin D3, který získáváme ze slunce, jehož nedostatkem dle klinických studií trpí více jak 60 % populace, a který je pro náš organismus nesmírně důležitý. Sluneční svit v Česku jako jediný zdroj vitaminu D3 nestačí, řešením jsou pak vitaminové doplňky stravy. Bohaté potraviny na vitamin D2 jsou zejména mastné ryby, jako je losos či makrela, menší množství je pak obsaženo ve žloutku, hovězích játrech, mléce, cereáliích a v některých houbách, ze kterých se bohužel vstřebává jen 5 – 10 % doporučené dávky.

Množství klinických studií jasně prokázalo vzájemnou souvislost mezi nízkou hladinou vitaminu D a některými nemocemi, jako je třeba cukrovka, roztroušená skleróza, obezita, rakovina, onemocnění srdce a cév, onemocnění trávicího systému, Crohnova choroba, lupénka či autoimunitního onemocnění. Vitamín D totiž vyzbrojuje náš imunitní systém proti napadení mikroorganismy a víry, funguje jako zlatý klíček k našemu zdraví.

Krevní testy na celkový vitamin D si můžete nechat změřit v laboratoři v ceně od 700 Kč a výše, zdravotní pojišťovny tento rozbor hradí jen v určitých případech, přestože vitamín D má na naše zdraví enormní vliv a jeho nedostatek je alarmující pro naše zdraví. Vitamin D je nejlepší čerpat ze slunečního záření a podpořit pohybem v přímořském ovzduší a moři.

Také mořská voda totiž obsahuje množství minerálů a stopových prvků, které příznivě působí na ekzém, lupenku a další kožní problémy. Slaný a vlhký mořský vzduch přesycený minerály je pak pohlazením na mnohé dýchací problémy či astma. Přímořské klima a pobyt u moře je proto velkým přínosem pro naše zdraví a aktivátor celého imunitního systému, psychiky a nervové soustavy.

Dovolená a zájezdy k moři do Itálie pro rodiny s dětmi. Přemýšlíte o dovolené k moři? Chcete jet vlastním autem nebo autobusem, vybírejte blízká letoviska v severní a střední Itálii.